Przybliżony czas wymiany szyby czołowej w aucie osobowym lub dostawczym wynosi od 2 do 4 godzin. Przewidywany czas montażu szyby przedniej może się różnić czasowo od kilku czynników m.in. wieku pojazdu, uszkodzeniu samej szyby np. spowodowaniem kolizji, nadmiernej ilości kleju, dokonywanego uszczelnienia we własnym zakresie, występowania rdzy, zamontowanego ogrzewania lub czujnika (sensora).

Klej poliuretanowy utwardza się pochłaniając wilgoć z otoczenia dlatego w czasie zwiększonej wilgotności powietrza proces wiązania kleju skraca się, w przybliżeniu proces trwa około 60 godzin.

Po wymianie szyby wklejanej zalecane jest nie korzystanie z myjni samochodowej, szczególnie ręcznych wysokociśnieniowych. Wysokie ciśnienie wody podczas mycia w okolicy świeżo wymienionej szyby może spowodować przerwanie wiązki kleju, co w rezultacie skutkuje nieszczelnością, słyszalnymi przedmuchami powietrza podczas jazdy, a nawet odklejeniem szyby od karoserii.

Nie można z wklejoną szybą pojechać od razu do przeglądu Tylko w sytuacji kiedy Policja zatrzyma dokumenty za uszkodzoną szybę a przegląd jest ważny - diagnosta sprawdza jedynie fakt wymiany szyby (koszt 20 zł). Podczas przeglądu karoseria samochodu wprowadzana jest w nadmierne przeciążenia i drgania spowodowane sprawdzeniem układu kierowniczego, zawieszenia i sprawności amortyzatorów. Pełny czas utwardzenia kleju wynosi w przybliżeniu 60 godzin, po tym czasie ryzyko przesunięcia szyby w powyżej wymienionej sytuacji nie występuje.

Czas montażu może jednak się wydłużyć w przypadku stwierdzenia nadmiernej korozji na elementach utrzymujących. W przypadku ubytków blacharskich co powoduje brak miejsca do wklejenia szyby - nie jesteśmy w stanie wymienić szyby. Konieczna będzie wizyta w zakładzie blacharskim. Drobne usuwanie rdzy nie powoduje naliczania dodatkowych kosztów - wykonujemy to bezpłatnie w cenie wymiany szyby Drobne ogniska rdzy likwidujemy i zabezpieczamy karoserię pojazdu w miejscu wystąpienia rdzy tak by wklejenie szyby było możliwe i nie skutkowało następstwami pęknięcia szyby lub nieszczelnością.Wszystkie nowe szyby mają gwarancje producenta. Okres gwarancyjny wynosi od 1 lub 2 lata w przypadku de laminacji (rozklejenia) oraz wad optycznych. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych (pęknięcia, uderzenia kamieni itp.). Gwarancja na montaż jest udzielana bezterminowo, nie dotyczy przypadków występowania korozji.